Závody ve Strašnicích

Zcela překvapivě jsem se dozvěděl o nějaké akci nikoliv den po, ale den před. A tudíž nic nebránilo jít se tam podívat.

Skatepark ve Strašnicích hostil akci, jejíž oficiální název mi vypadl. Nevadí. Závodilo se na koloběžkách a inline bruslích. Oboje v kategorii do patnácti a nad patnáct let.

Po příchodu do skateparku byly koloběžky skoro všude. Pro samou koloběžku nebylo kam plivnout, natož spatřit bruslaře. Stačilo se ale trochu rozkoukat už už se vylouplo pár známých, které jsem (na bruslích) neviděl snad roky. Občas ještě někteří aktivně jezdí nezaměnitelným stylem – starší triky, na pohodu. Žádné velké hrocení, ale v klídku se povozit. Plus pár mladých, který to naopak dávali až neuvěřitelným stylem.

Vybalil jsem foťák, proklel počasí a nasadil blesk. A půlku odpoledne běhal kupovat baterie – 4ks za 20 Kč, výdrž kolem 40 záblesků. Bleh. Na rozdíl od pár přítomných fotografů jsem se uklidil doprostřed skateparku. Jednak jsem to měl blízko ke všemu zajímavému, jednak jsem tam nechal batoh a odevšad jsem na něj viděl.

Koloběžkáři se fotili lépe – využívali dvě nebo tři překážky hromadně, takže nebyl problém počkat si s foťákem na jednom místě. To za bruslaři se musí hooodně běhat.

DSC_8707 DSC_8712 DSC_8742 DSC_8745

Ve dvě skončila registrace jezdců a začala kvalifikace. První koloběžky do patnácti, pak to samé brusle. A bylo na co koukat – v jednu chvíli mě popadla kacířská myšlenka, že koloběžky jsou akčnější, ale nakonec to bylo tak nastejno. Příjemné překvapení.

Na koloběžkách nebyla nouze i front- a back- flipy, objevil si i McTwist flare (jestli jsem se nepřehlédl). Sladké. Bruslaři zase kašlali na helmičky (kdo chtěl, měl, kdo ne, toho nikdo neprudil).

Postupně se odjezdilo první kolo “mladých”  a nastoupili “dospěli”. Bruslaři lehce zaostávali – více grindu a méně létání není divácky až tak atraktivní. 

DSC_8808 DSC_8832 DSC_8839 DSC_8856

Právě na diváckou atraktivitou bylo ovlivněné pořadí po prvním kole. Jako poslední se registroval do závodů Američan (jméno bude, až někde najdu výsledky). Půlku minutové jízdy bloumal skateparkem jakoby nevěděl co dělat. Ale pak to totálně zabil – handplant transfer pool to pool 180 na dva dotyky. Ježišmarjá. Dva bazény, jeden hloboký dva, druhý tři metry, mezi nimi dva metry beronové plochy – dost lidí to zkusilo skočit, ještě jsem neviděl nikoho (včetně mě), komu se to povedlo. A tenhle to tam dal na třetí pokus naprosto suveréně a na jistotu. Skatepark na nohou a řev nadšeného davu.

DSC_8874

A to byl vlastně poslední oficální trik. Začalo pršet. Chvíli se čekalo, ale nakones se déšť ukázal jako vytrvalý a výsledky byly vyhlášeny podle pořadí po kvalifikaci. A překvapení – Amík to svým handplantem vyhrál.

Před tím vlastně ještě pár úchylů projelo skateparkem v tangách a průběžně na mokru pořád někdo zkoušel shuffly.

DSC_8901 DSC_8906

A pak už jen oficiálně neoficiální afterparty.

Hodně příjemné odpoledne plné bruslí, známých a focení. Jednoznačně líbilo.

PS. když někdo zapomene na fakturu tak skončí na free variantě hostingu. Tak se pak nemůže divcit, že mu web nejel skoro 24 hodin.

Články na podobné téma

 

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen