TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

WTF pro dnešek – Nordic walking

Ve Zlíně se v sobotu 2. října uskuteční první Základní kurz Nordic walking. Kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit správnou techniku této atraktivní pohybové aktivity. V programu se střídají praktické bloky s teoretickými, využívat budeme i videonahrávek a jejich následných rozborů. Absolvování kurzu je nezbytnou podmínkou účasti na fitness lekcích Nordic walking, které se rozběhnou ve druhé polovině října.

Technika Nordic walking není těžká a zvládne ji opravdu každý, ale má několik zákonitostí, které Vám dokáže předat jen kvalifikovaný instruktor.

 • Pohyb venku
 • Chůze s holemi člověka "narovnává"
 • Pozitivní dopad nejenom na fyzický, ale také psychický stav člověka.
 • Ekonomická nenáročnost
 • Sociální rozměr

Program kurzu je veden atraktivní formou s maximálním zapojením všech účastníků. Aby efektivita výuky bylo co nejvyšší využíváme také videonahrávek a jejich následných rozborů. Program vždy vedou zkušení a kvalifikovaní instruktoři.

Všechno z oficiálních stránek, jen minimálně vytrháno z kontextu.

Když chybí to free

Mistrovství České Republiky ve freestyle slalomu, Olomouc, 2010

Už druhý den odkládám článek o mistrovství. Nejsem si jist, jak začít, natož jak pokračovat. Velmi rozporuplné pocity. Tak to zkusím napřed faktograficky.

První mistrovství ČR ve freestyle. Na programu speed slalom, pak freestyle. Vyhlášení cen a hotovo.

Speed slalom

Dvě řady kelímků, jedou dva jezdi současně, na čas. Za shozené kelímky “penality” (celá den používané ve větách jako “dostal penality”, “spočítáme penality” či “obdržel penality”). Po kvalifikaci posledních osm jede KO stylem – dvě jízdy, lepší čas postupuje. Nepochopil jsem proč to nebylo na dvě vítězné. Asi aby měření času fotobuňkami našlo uplatnění.

Závod pronásledovaly technické problémy – měření času protestovalo a chvílemi nefungovalo, následkem čehož se jízdy opakovaly. Rekord bylo pět opakování jedné rozjížďky.

Freestyle

Pravidla, pravidla, pravidla. Hlášení triků před jízdou v chronologickém pořadí. Povinné triky (které v požadovaném rozsahu nikdo nedal).

Od pohledu to slovenští iRiders vcelku bezproblémově zajeli všem ostatním. Oficální výsledky tu nemám (čti – nechce se mi hledat), tudíž nevím. Stejně jako na Freeletné se během tréningu jezdilo o hodně lépe, závod jela většina na jistotu a nic jako ve Strašnicích se nestalo. Ano, buď jezdit battle nebo jam.

Jela se kvalifikace a prvních osm si to rozdalo v druhém kole. No jo, oficiální pravidla.

Zástupců Prahy nebylo mnoho – a ti, kteří se obvykle na Freeletné či v  Letňanech objevují v dolní části žebříčku. Což dodrželi i zde.

Takže tolik fakta. Stačilo.

Na celých závodech byla vidět ohromnou touha, aby to bylo jako v zahraničí. Což několikrát zaznělo. Profesionální. Oficiální pravidla, která vznikla překladem zahraničních a byla dovybavena copyrajtem. Zdůrazňování, že to, co bylo vidět v Olomouci, se neliší od pohledu na zahraniční závody. Že i v zahraničí technika stávkuje a neměří časy, jak by měla.

Nejvíc to ale komentátor zabil ve chvíli, kdy prohlásil, že freestyle do čech přinesla přede dvěma roky Lenka Buchcárová. Jistě, obdiv si zaslouží za zpopularizování freestyle a rolldance, stejně jako za to, jak si na tom udělala jméno a dokáže to prodat. Ale to, že ona sama přinesla světlo do temného středověku Čech, to bylo docela dost. (Což je správná odpověď na anketu). Nevím, kolik lidí to nadzvedlo, ale lidi z Prahy to zaregistrovali a dost se jim to nelíbilo. Ano, včetně mě.

Celé to působilo wannabe profesionálním dojmem. Včetně vyhození mě (jako fotografa), když jsem si chtěl udělat pár záběrů přes porotu na soutěžní plochu.

Posledním hřebíčkem do rakve byla kulturní vložka v podobě děsivé travesti/y skupiny, který dokázala, že přísloví “ošklivý chlap může být docela pěkná ženská” neplatí. Stejně jako dvojsmyslné vtipy před stádečkem malých dětí plus pár dalších drobností. Ale je fakt – tohle v zahraničí asi neuvidíte.

Nebylo to špatné – ale byly to závody v bruslení. To free se ztratilo někde mezi pravidly, porotou a organizací.

Kde se tu vzal freestyle na inline bruslích ?

Informace,  kterou jsem se dozvěděl dnes na závodech Mistrovství ČR ve freestyle slalomu:

[poll id=“4″]

Správná odpověď (dle aktuálního přepisu historie) bude zveřejněna brzy.

Hubněte zábavně: 10 důvodů proč jezdit na in-line bruslích!

Deset důvodů pro in-line

 1. technika jízdy je snadná
 2. vybavení koupíte relativně levně
 3. při jízdě na in-linech budete hubnout
 4. zpevníte si zadeček a stehna
 5. dostanete se do kondice
 6. tento sport se provozuje na čerstvém vzduchu
 7. tras je na mnoha místech České republiky dostatek (hojně se využívají cyklostezky)
 8. jízda na in-linech je zábava
 9. na trénink nepotřebujete žádného parťáka
 10. i po relativně krátkém tréninku se můžete účastnit  různých sportovních nebo zábavních akcí pro in-line bruslaře

Také se bavíte ?

via blesk.cz

Ježíšmarjácotoje ?

Už jsem tu zmiňoval nátěr na cyklostezce, ale tohle mě dostalo: snad nikde jinde (v Praze, na světě určitě), není tenhleten děs.

26082010090 26082010089

Brusle jako dopravní prostředek

Večer jsem byl v kině – takže otázka, jak se do něj dostat je zodpovězena jednoduše: na bruslích. Kino na Andělu, trasa jasná – autobusem (když už mám stejně boty s sebou) někam na Ladronku či Strahov a z kopce dolů.

Nakonec jel prní autobus na Strahov – u stadionu ven, brusle na nohy a vzhůru dolů. Ale SAKRA – vichr. Co vichr – matka všech větrů se tam objevila. Jel jsem “Nový Strahov” a celou první polovinu jsem se odrážel. Odrážel. Tam, co se normálně brzdi nebo jede samospádem, tak jsem dřel jako blázen. Hnus.

V poslední zatáčce začínala kolona aut, takže na trávu a to, že jsem neměl zelené zuby, je více méně náhoda.

Na Plzeňské už jen tak v klidu po chodníku (i takové věci se mi dějí) a v naprostém klidu, o dvacet minut dříve, na Smíchov.

Cesta zpět byla tradiční – přes nejbližší most k Tančícímu domu (odněkud zleva pouštěli čínské lampiony – moc pěkně se na to dívalo), po nábřeží kolem Národního (teď je tam v rámci nějakého umění trávník a několik prolejzaček) a Perlovkou a Pařížskou na Letnou. Tam jsem si ještě chvíli zablbnul ve světle lampy na lavičce a konec.

Pražký okruh

Není to od bruslení až tak daleko: den otevřených dveří, plánováné (i)legální projetí na bruslích, závody či zmatlané promo.

A teď fotoreportáž (bohužel ne moje) z dokončované části. Nevím, jestli je to shoda okolností, ale popisky k fotkám mi přijdou velmi cynické.

http://aktualne.centrum.cz/fotogalerie/2010/08/25/air-show-nad-prazskou-dalnici/

3284027-prazsky-okruh-z-letadla-i-autobusu

Sobotní Blade Night zrušena

Nevím, kdo z nás co prošvihl, ale stručná SMS “Policie zrušila termín” moc informací nepřinesla.

Tak já to teda řeknu…

Podzim mp3, 5MB

A finální:

final_m

KDY: 28.08.2010

KDE:PAROVIŠTĚ U BOTELU RACEK – PODOLSKÉ NÁBŘEŽÍ NAPROTI PLAVECKÉMU STADIONU PODOLÍ

SRAZ: 20.00 hod
START: 20.30 hod

 • Trasa dlouhá 12km – rovný povrch
 • Doporučujeme helmu a chrániče Pro děti do 18 let povinná!
 • Po celou dobu akce je zajištěna asistence POLICIE ČR a zdravotnické služby
 • Jízdu řídí tým instruktorů inl-ine bruslení
 • Na místě možno sjednat kurz in-line bruslení

Plakát – velký

Stránka 1 z 712345Poslední »