TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Výstava OKO NAD PRAHOUGalerie Klementinum – vstup …(import z brusle.info/blog)

Výstava OKO NAD PRAHOU

 • Galerie Klementinum – vstup od Karlova mostu z Křižovnické ulice do areálu Klementina
 • 29. března – 31. května 2007
 • otevřeno úterý až neděle: 10.00 – 19.00 hod.
 • Vstup zdarma

Článek na idnes

Výstavu jsem dnes viděl a  mohu jen doporučit. Jsou tam stavby jak zajímavé, tak daleko větší děsy, než vybraný chrchel.

Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Buďte in na in-linech článek Žena-in. Před hlasová…(import z brusle.info/blog)

Buďte in na in-linech článek Žena-in. Před hlasováním pročíst. Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Rok se s rokem :) sešel a objevilo se nové číslo m…(import z brusle.info/blog)

Rok se s rokem :) sešel a objevilo se nové číslo magazinlinu.
(následuje zcela subjektivní popis ve stylu „kdyby mě k tomu pustili, tak bych to zvádl lépe“. I když byla velké šance to „lépe“ předvést, zůstanu raději zaujatým kritikem.

Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)První překvapení je změna stylu – pryč je nečitelné grafiti logo a místo něj je logo nové- textové. O jeho čitelnosti se dá s úspěchem pochybovat (inmagaz ? In-linmagaz ?) stejně jako snaha umístit fotku přes nadpis. Funkční u zavedených časopisů z nakladatelství Stratosféra (bod pro Tygříka), tady trochu tápu co je to za časopisu a jak se to vlastně jmenuje.
Dál titulka hraje všemi barvami, nadpisy jsou vystínované a viditelné snaha o trochu typografie. Přesto mi přijde na jedné straně přeplácnutá a na druhé mě nic na první pohled nazaujalo. Ale opět v tom vidím snahu o styl umiňované Stratosféry (další Tygří bod).

Po otevření na mě bafl jakýsi speedař s roztaženýma nohama Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;), ale jdeme dál.
Novinky obsahují pár „gadgets“ – GPS na brusle, „protibrzdu“ na brusle nebo quad brusle s cca 30cm kolečky. Nevím, neznám – dozvídám se zajímavé věci.
Následuje téma kmng. Tedy – kiting v poněkud nepřehledné typografii. Odbočka: když se řekne kiting, vzpomenu si na Morávku a Pavla (?) jak je vlečen drakem ve výšce kolem dvou metrů rovnou do lesa. Jo, a že na pouštění draka jsou potřeba speciální kalhoty :). Zajímavý článek.

Následují „Bruslaři a dopravní předpisy“. Rozebrání jak situace u nás, tak v příkladech zahraničí. Zůstanu u přístupu „dlabu na předpisy, ono to nějak projde“. A vzkaz pro ladronkáře: to, že na bruslích smíte na cyklostezku je minimálně nejedno značné. Takže šupky hupky na škváru vedle asfaltu… Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Následuje celostránkový inzerát, u kterého vypadlo označení, že je to reklama :). O kousek si dělá reklamu Víťa Žalud (inlajn.cz). A protože tu vyhrál v anketě, budu šoupat nohama a nebudu to komentovat Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Rozhovory „Českomoravský pohár očima loňských vítězů“ a „Škola bruslení – jak se správně odrazit a sklouznout“. Nevím, neumím, padám. Ale předpokládám, že metodiku má Jirka Reichert zmáknutou, takže to bude správně. Mimochodem: první slovo, na které mi padlo oko je „buřtiky“. Chjo Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Tip na výlet: Český smaragd. Kamsi k Blaníku. Celkově 12km, z toho polovina pěšky. Foto okolí, ale ani jedna fotka cesty/asfaltu, kudy se jede. Tenhle článek mě nenalákal.

Reportáž z Morávky „Jak se učí instruktoři“. Zřejmě k tomu po mě Lída chtěla fotky. Poslal jsem je, jak to šlo nejdříve, ale nepoužila je. Vlastně nereagovala nijak. Podle článku (a poslední Morávky) soudím, že jsme poslední p/Pohodu zažili na té první. Je to na mě nějaké oficiální. Ale věřím, že zdejším instruktorům to bylo ku prospěchu.
„In-line tachometry“ – technický článek. Docela zajímavé věci – ale aby mi nějaký přístroj ukazoval, že jsem zase celé odpoledne na Letné proseděl – děkuji, nechci Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Další trasa z Veselí nad Moravou do Kunovic. Celkem 15km, vypadá zajímavě – hlavně kvůli zmínce o Baťově kanálu. Ten mě láká včetně výletu lodí, tudíž je pro mě hned článek zajímavější. Následující list je určen k vystřižení a buď uložení do archivu nebo jako mapa s sebou na výlet. První je zmíněné Veseli – Kunovice, druhé Pardubice – Brozany – loni jsme to jeli, letos je v plánu dostat se až na Kunětickou horu, kteréžto části se věnuje poslední mapka. Původně jsem chtěl jet „po čuchu směr Kunětická hora“, takhle pojedu podle mapy z časopisu. Pokud si ji nezapomenu vzít s sebou.
Upoutávka na sportovní pořad České televize „Sportujeme s Katkou“. Něco už jsem slyšel, uvidíme co z toho vyjde. Jestli to bude Lost či Prison Break Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Déle pár stránek věnované rychlobruslení – short track (vide z něj je tu tuším ve videích) a „Jaký bude World inline cup). Rychlosekci uzavírá druhý díl hledání mystického double pushe.

Rozhovor s Matějem Šrámem – 13 let, agresiv. Viděl jsem ho párkrát jezdit, slušné. Zamačkávám slzu „když mi bylo 13“ a přeskakuji rozhovor, protože nemám dojem, že by mě čímkoliv obohatil. Mimochodem – hezky nafocená lavička. Vypadá alespoň o půl metru vyšší, než byla v reálu.

Reportáž z Mistrovství ČR v rampě, na protější straně freestyle slalom a příbuzné odrůdy – skok vysoký. Foto Kýblmena chybí, resp nachází se u článku o Morávce.
„Slalomová cvičení“ jsem nepochopil. Nejedná se o freestyle slalom, ale o variaci na slalom lyžařský. Proč bych měl při jízdě na bruslích s hůlkami jednou z nich točit nad hlavou nevím. A ani nechci vědět.Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Časopis uzavírá čtyřstránka ze Slovenska – Bratislavské bruslařské slavnosti, Sport inline klub Košice a Tatra banka city maraton, Pravidla závodů a kalendář. A fotka Manďáka, který stále ještě nepokořil 200km/h za motorkou. Že prý letos. To znám –člověk to odkládá a nejednou má třicet na krku a klouby o něco níž…
Pak ještě novoroční projev prezidenta mezinárodní bruslařské federace (už jste zaplatili poplatky?) Sabatina Aracu.

Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)Hodnocení na závěr: konečně obsah beroucí většinu odvětví bruslení. V grafice se různé chybky dají najít, občas typografie pláče, občas není jasné, jestli je to ještě článek a jestli už je to reklama – nikoliv stylem, ale prolínající se grafikou.
Osobně se domnívám, že na oslovení toho megadavu, který se prohání po Ladronce nebo po Letné to úplně nestačí – to by chtělo spíše stratosférický bulvár typu: „Kdo je tajemná Kýblmenova milenka ?“, „Tikova zpověď: hlad je prevít“ či „Opět přistižen: Radek a alkohol“. Plus módní rubrika „Co dnes na brusle“. Ale to už jsou moc velké fantazie.

Magazinline vykročil novým směrem. Jestli je to dobrý směr se teprve ukáže.

Dnes byla mimořádně silná gravitaceSkoro jsem měl…(import z brusle.info/blog)

Dnes byla mimořádně silná gravitace
Skoro jsem měl dojem, že cokoliv jsem na bruslích udělal, z toho jsem spadl. Triky tipu náskok na lavičku, přeskok na druhou a sto osmdesátka přes roh květináče, jindy zcela tradiční trik, vedl ke dvěma pádům ze tří.
Obyčejný shuffle – jedna noha se zasekla, druhá podjela, já to vzal na záda.
Po včerejších čtyřiceti kilometrech na kole (celkový součet byl překvapení, najezdil jsem to jen po Praze) je to další den, kdy mě k večeru bolí celé tělo.
Chvilku relaxace u slalomu (mimochodem – lidí se tam schází čím dál víc) mi zkazil Kýblmen. Na rozcvičení se dal cosi, co na Letné nikdo neumí a pak si pletl nohy takovým způsobem, že mé pokusy ho napodobit jsem sebekriticky nazval tancem chromého invalidy a jel zpět na lavičku. Kde jsem opět spadl…
Snad se o víkendu nějak dotluču do Nymburka

Inline výlet Poděbrady – Nymburk (Kersko ? Lysá na…(import z brusle.info/blog)

Inline výlet Poděbrady – Nymburk (Kersko ? Lysá nad Labem ?)
Kdy?

 • 31.3. – sobota

Kde?

 • Sraz v 10:50 na Hlavním nádraží (vlak odjíždí v 11:11), u pokladny číslo 1

Co?

 • Vlakem do Poděbrad (příjezd cca 12h), poté odjezd směr Nymburk (krátká zastávka v místním skateparku) a dál pohodovou jízdou do Nymburka cca 10km. Zmrzlina na náměstí, oběd atd.

Dále je možnost vyzkoumat nové pokračování stezky směr Kersko (10km) (viz předchozí příspěvek) a event. to zkusit protáhnout do Lysé nad Labem (10km)– neověřeno, experimentální.
Sázkou na jistotu je návrat do Poděbrad po opačném břehu Labe. (10km)
Pohodovou jízdou Poděbrady – Nymburk a zpět 20km, maximálně dvě hodiny jízdy.
Experiment Poděbrady – Nymburk – Kersko Lysá 30km, tři hodiny jízdy.

Pohyb je stále v blízkosti železniční trasy Praha – Poděbrady, na zpáteční jízdenku lze pak nastoupit na kterékoliv ze zmíněných zastávek.
Vlaky na Prahy jedou minimálně jednou za hodinu, takže spojení je zajištěné

A poslední otázka:

 • Kdo jede ?

Akce padá ve dvou případech:

 • V sobotu ráno bude sněžit pršet či bude nízká teplota a celkově hnusně.
 • Radek uspořádá slavnostní otevření půjčovny s pivem zdarma, což dá tady vědět dostatečně včas a tím pádem u toho nebudeme moci chybět.

Do stezek pro bruslaře města v Ústeckém kraji inve…(import z brusle.info/blog)

Do stezek pro bruslaře města v Ústeckém kraji investují miliony

Ústí nad Labem — Bruslaři v Ústeckém kraji mají stále více možností, kde se mohou projet na takzvaných inlinech. Města v regionu investují miliony korun do stavby speciálních drah pro bruslaře, nákupů u-ramp a dalších překážek, které mohou využívat, nebo do cyklostezek, jejichž povrch je tak kvalitní, že po něm lze na bruslích jezdit. Vyplynulo to z ankety ČTK.

 • Devítikilometrová cyklostezka podle Labe a speciální hřiště v Ústí nad Labem
 • Skatepark, silnice Bezručovým údolím a okruh v rekreační zóně Benedikt v Mostě
 • Skatepark a dráha pro inline v Chomutově
 • Cyklostezka z Dolního Žlebu k něměcké hranici s pokračováním na německém území. Plínované pokračovní kvalitního povrchu do Děčína
 • Zámecký park v Teplicích

Bruslaři se často ve středních Čechách dělí o stezky s cyklisty
 Na asfaltových cyklostezkách ve středních Čechách se setkávají cyklisté i in-line bruslaři. Na některých místech jsou již v provozu speciální plochy pro bruslaře a obce i za pomoci milionových dotací budují nové asfaltové stezky. Vyplývá to ze zjištění ČTK.

 • Inline dráha v Kladně
 • Nepravidelné jízdy na bruslích v Kladně (ví o tom někdo něco?)
 • Cyklostezka podle Berounky z Berouna
 • Plocha pro inline ve Štěchovicích u Prahy
 • Sportovní areál u aquaparku v Kolíně
 • Sestikilometrová cyklostezka z Veltrub přes Velký Osek až ke křižovatce na Poděbrady a Libici nad Cidlinou.
 • Opravená silnice v Příbrami
 • Cyklostezka v Mladé Boleslavi
 • Upravená stezka mezi Nymburkem a Kerskem.

Ve středních Čechách mají v současné době příznivci in-line bruslení k dispozici 14 oficiálních drah. Nejdelší je trasa mezi Nymburkem a Poděbrady měřící 16 kilometrů, velmi oblíbená je například pětikilometrová Kralupská vltavská stezka vedoucí z Kralup nad Vltavou na Mělnicku podél pravého břehu Vltavy směrem na Prahu, která má být časem prodlužována směrem k pražské zoo.

Plzeňské čtvrti chtějí dráhy pro bruslaře, města v kraji zatím ne
Každá čtvrť v Plzni chce vybudovat dráhy na in-line bruslení. Okresní města v Plzeňském kraji o tom zatím neuvažují, i když radnice připouštějí, že se tomuto modernímu rekreačnímu sportu věnuje stále více lidí širokého věkového spektra. Jejich zástupci to řekli ČTK.

Města na severu Moravy investují do in-line bruslení miliony
Výstavbou bruslařských tras a parků, do kterých investují i miliony korun, reagují některá města v Moravskoslezském kraji na rostoucí vlnu zájmu o in-line bruslení. Využívají přitom dotace od státu nebo příspěvky soukromých firem. Například Opava v létě ožívá nočními jízdami na in-line bruslích, zastřešený areál skateparku ve Frýdku-Místku mohou vyznavači skateboardů a kolečkových bruslí využívat i v zimě. Naopak v Bohumíně na Karvinsku skatepark zavřeli, protože se prý tento druh sportu nesetkal s velkou oblibou, zjistila ČTK v anketě.

In-line bruslařů na jihu Čech přibývá, města staví nové trasy
České Budějovice — In-line bruslařů na jihu Čech každým rokem přibývá. Jihočeská města se sportovcům snaží vyjít vstříc a na nově budované či opravované cyklostezky a chodníky volí kvalitnější povrch. Zatímco loni se na nejoblíbenější jihočeské cyklostezce z Českých Budějovic do Hluboké v letních měsících denně pohybovalo zhruba 500 bruslařů a 2500 cyklistů, letos se poměr postupně vyrovnává, zjistila ČTK.

Bacha: kliknutím na adresu se hlasuje, ne že to ve…(import z brusle.info/blog)

Bacha: kliknutím na adresu se hlasuje, ne že to vede na zmíněný web. Blbost, ale překvapí. Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)A řazeno je to zcela náhodně. Hlubší smysl v tom nehledejte…

Když už jsem tu psal o výletu na bruslích s cestov…(import z brusle.info/blog)

Když už jsem tu psal o výletu na bruslích s cestovní kanceláří (dobře, nepsal, odkazoval na ladronku), tak na inline-online se objevila krátká reportáž, jaké to je.
A na první počtení příjemné.

Jsem prilis sexy na zadani alternativniho textu ;)

Na ladronka.cz jsem objevil zajímavou akci: http:/…(import z brusle.info/blog)

Na ladronka.cz jsem objevil zajímavou akci:
http://www.ladronka.cz/dunajske_inlinovani.html
Stučně:200 km dlouhý úsek z Lince do Vídně – ale něco na bruslích, něco busem.

Celá trasa povede po asfaltových cyklostezkách podél Dunaje z Lince (Mauthausen) do Vídně. Všechny věci poveze doprovodný bus, který nás každých cca 10-15km počká (dle možnosti dojezdu). Pro zkušenější a vytrvalejší bruslaře je možnost volby delší trasy (např. dojezd až do kempu), naopak začátečníci mohou etapu ukončit již po pár kilometrech.

 • 0. den – neděle Ve večerních hodinách odjezd z Opavy, směr Olomouc, Brno (event. Ostrava při min. 7 osobách), Vídeň, Linz.

 • 1. den – pondělí Příjezd do Linze – Mauthausenu, 1. etapa Mauthausen – Wallsee (19km), autobusem do kempu v Grein (pro vytrvalé bruslaře možnost dojezdu na bruslích – +14km).
 • 2. den – úterý Etapa Grein – Ybbs (21km), autobusem přesun do kempu v Melku (event. na bruslích – +16km).
 • 3. den – středa Odpočinkový den, dle zájmu návštěva přírodního parku Jauerling Wachau, Melku.
 • 4. den – čtvrtek Etapa Melk – Krems (0-41km, vzdálenost dle vlastní volby), kemp v Krems
 • 5. den – pátek Etapa Krems – Zwentendorf (23km) event. Tulln (+20km), kemp Tulln
 • 6. den – sobota Královská etapa Tulln – Vídeň (35km) event. Höflein – Vídeň (15km), pro zájemce účast na známe vídeňské noční Inline party. Kemp ve Vídni.
 • 7. den – neděle Dopolední prohlídka Vídně, nákupy, návrat do Opavy v podvečerních hodinách.


A jako druhá možnost je Vídeňská Night Party
http://www.ladronka.cz/videnska_inline_party_2.html
Což je opět možnost jet s CA Activity Tours nebo druhá možnost: vlastní osa, pokud se dohodneme (tady vidím ten problém)
Program

 • 1. den – pátek Odpolední odjezd z Opavy směr Brno, Mikulov, Vídeň. Podvečerní příjezd do Vídně, stavění stanů, odjezd na Night Inline Party (22:00 – 24:00)
 • 2. den – sobota Ráj bruslařů – Dunajský ostrov (cca 30km bruslařských stezek s téměř dokonalým asfaltem a vyhlídkou na Vídeň, 10:00 – 14:00). Odjezd do ČR (cca 15:00)

Oboje je přes www.activity-tours.cz.
Nebo samozřejmě se něco dá zorganizovat i soukromě. Ale v létě bych něco podnikl. 

Mám teorii, že někteří nejmenovaní (Kýblmen) jsou …(import z brusle.info/blog)

Mám teorii, že někteří nejmenovaní (Kýblmen) jsou robot a proto jim to tak na slalomu jde.
A další využití robotů ? No, my(lidé) budeme standardně zevlovat a mezi kužely se za nás budou potit roboti.
Holt to je pokrok…

Stránka 1 z 3123