TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Už je to tady?Pokud se nepletu, tak jsem se těmhle…(import z brusle.info/blog)

Už je to tady?
Pokud se nepletu, tak jsem se těmhle křivým bruslím tady v galerii smál a už je to tady.
Kromě obdivných výkřiků v diskuzi na ladronka.cz je to v čem úžasné ?
Subjektivně mám pocit, že to křivé uložen nemůže vydržet moc dlouho, ale velká kola vypadají lákavě. Asi zajdu do prodejny a zkusím zjisti, co je na těch výkřicích o revoluci a Get Out of Line!™ ( Vystupte z řady! ).

nevěřil bych, jaký nervák je sledovat rychlobrusle…(import z brusle.info/blog)

nevěřil bych, jaký nervák je sledovat rychlobruslení, hlavně když tam jeden naše Martina Sáblíková.
Momentálně na druhém místě, nejhorší čtvrtá – a teď  budu fandit posledním dvěma, aby pokud možno zakoply
Update:
A Martina Sáblíková je čtvrtá. Škoda, do konce to vypadalo na medaili…ale i tak je to moooc pěkneé. Gratuluju

Pozor,přes víken zřejmě nepůjde do galeri&i…(import z brusle.info/blog)

Pozor,
přes víken zřejmě nepůjde do galerií přidávat fotky: momentálně už je předělaný systém a všechny fotky tady se zobrazují novým způsobem, ale administrační rozhraní není ještě vyzkoušené.
Výhody:

 • padne omezení počtu/velikosti fotek.
 • zbýšení rychlosti stránek a snížení zátěž serveru.
 • snažší přidávání fotek do příspěvků – viz experimentální WYSIWYG editor.

Zápory:

 • Některé náhledy utrpěly barevně – nevím prč, všechny je generovala stejná funkce. Opraveno
 • Možná někomu  mohlo zmizet pár fotek z galerií – pokud ano, tak se omlouvám

HotovoGalerie je v provozu, podporuje jpg/png obrázky, velikost neomezena. Resp. omezena časem zpracování na serveru – což neovlivním. Jen bohužel při konverzi nevím proč zůstaly některé náhledy barevně zmršené.
Testujte tedy přidávání fotek a o chybách mi dejte vědět. Nevím co s tím, až na to přijdu, opravím.

Hynku, Viléme, Jarmilo….Bubo, Zdenere !Ot…(import z brusle.info/blog)

Hynku, Viléme, Jarmilo….Bubo, Zdenere !
Otazka: co jsou za značku vaše helmy a kde je sehnat ? Do Dlážděné mě neposílejte – tam o tom dneska nevěděli ani zbla

jak tu dříve proběhlo,  z RollerFr byl…(import z brusle.info/blog)

jak tu dříve proběhlo,  z RollerFr byla ke stažení dvě dvd. Mám obě už kompletně stáhnuté (a že to přes torent moc lidí němělo, i když se jedná o zcela legální věci.
Nicméně: pokud má někdo zájem, tak za 100kč za kus (nikoliv za video, ale za můj čas při stahování a vypalování včetně media) s dovozem až do domu
Pokud má někdo zájem, tak do mailu

Super 3d model & render brusle. Tóča by…(import z brusle.info/blog)

Super 3d model & render brusle. Tóča by záviděl

Žraloci už i na Letné?Jan PaulZ Letensk&eac…(import z brusle.info/blog)

Žraloci už i na Letné?
Jan Paul

Z Letenské pláně sledoval roku 1420 Zikmund Lucemburský porážku svých vojsk pod Vítkovem, nyní má utrpět významný pražský topos vlastní porážku „smíšenou sportovně-kulturní funkcí“, komerční soběstačností, obřím akváriem, tzv. Oceanáriem. Považuji to za mainstreamovou aroganci, komerční terorismus, čin, jež jde ve své podstatě proti kultuře.

Zdá se mi, že radnice jsou přímo posedlé komerčním využitím všeho, co se jim zdá být v jejich píli a snaze měnit, zlepšovat, či budovat nevyužito, co si prostě jen tak je, existuje, přebývá a přetrvává. Samotný princip změny je pro ně ona ctižádost být kulturní, bez ohledu na to, o jakou změnu jde.

Čím více státem placených úředníků máme, tím více příslibů změn můžeme očekávat a tím více se budeme později potýkat s jejich nezřízenou kulturní snahou, začasté s omezeností. Objeví lokalitu, místo, objekt, nahlédnou do zahraničních časopisů a už mají nápad, touhu měnit, jak říkají – tvář města, tvořit jeho budoucnost, psát nové dějiny.

Zaklínadlem a kouzelnou formulkou je „komerční soběstačnost“, ano, vše musí být v duchu doby soběstačné, musí se uživit, když se něco samo uživí, je to známkou kvality, výrazem správného rozhodnutí, co se neuživí, je k ničemu a je třeba to změnit. Komerční soběstačnost, komerční využití je trend a slova, jež i z úst hlupáka znějí aktuálně a současně.

V Letenských sadech, v prostoru pod Stalinem, by mělo být Oceanárium, obrovské průchozí akvarium, 2.2 mil. litrů synteticky vytvořené mořské vody se žraloky a tunelem pro návštěvníky. Město Praha dostalo nápad a v roce 2000 vypsalo veřejnou soutěž, komise ze čtyř nabídek vybrala projekt výstavby Oceanária společnosti Underwater World Oceanarium.

Městské zastupitelstvo a investor tomu říkají „smíšená sportovní a kulturní funkce“ a protože Letná je podle územního plánu historickou zahradou, bude nutné změnit toto území z historické zahrady na území se sportovně-kulturní funkcí. Klubu Za starou Prahu se to samozřejmě nelíbí, je to devalvace prostředí a z nábřeží E.Beneše povedou nahoru dokonce eskalátory.

Podle investora budou v Oceanáriu umístěny i ukázkové nádrže, kde bude možno se dotknout různých druhů hvězdic, mořských sasanek, korýšů a krabů. Záměrem je prý vytvořit v návštěvníkovi pocit, že zde strávil příjemné dopoledne nebo odpoledne (sic!), o čemž bude referovat svým přátelům a známým a sám se bude chtít opakovaně vracet. Jak dojemně a věru podrobně propracovaný podnikatelský záměr!

Z Letenské pláně sledoval roku 1420 Zikmund Lucemburský porážku svých vojsk pod Vítkovem, nyní má utrpět významný pražský topos vlastní porážku „smíšenou sportovně-kulturní funkcí“, komerční soběstačností. Považuji to za mainstreamovou aroganci v zóně klidu, komerční terorismus, čin, jež jde ve své podstatě proti kultuře.

Oceanárium údajně nebude vidět, jenomže kultura není jenom to, co je vidět, kultura jsou i pojmy, kontexty posilované významem tradice a také vědomí, paměť, genium loci, které bude v pozitivní heterotopii na vrchu Letná zasaženo zcela cizorodým prvkem. A proč? Protože radní chtějí změnu za každou cenu, vlastně ne, rybičky byly vždycky dobrý byznys.

Nohavica o zime (nejen v Praze). Primárn&ia…(import z brusle.info/blog)

Nohavica o zime (nejen v Praze). Primární dík patří Pavlovi, který tento úžasný song našel a poslal mi ho

Štvanice na bruslíchtato akce měla několik histori…(import z brusle.info/blog)

Štvanice na bruslích
tato akce měla několik historických prvenství:

 • akce, naplánovaná na blogu vyšla (i když lidé různě naznačovalo, že se o ní dozvěděli odjinud
 • dorazil Jerry. Sice měl dorazit na 110%, ale nakonec dorazil na Štvanici
 • objevil se i Tóča

Ale popořadě. Shodou okolností jsem dorazil brzy a stejně brzy skončili i hokejisté se svými lascivními pohyby s holemi v rukou a mužným poplácáváním po zadku spoluhráčů– takže první čtvrt hodiny jsme měli led pro sebe jen v pár lidech – velmi příjemné.
Pak se začali scházet lidé nejen z blogu – u některých si nepamatuji aktuální přezdívku, u některých jméno …
Nakonec jsem si všiml i Tóči, který se jal uprostřed kluziště předvádět tanečky a pak vyzvídat u místního krasobruslaře, kterého na Štvanici potkávám pravidelně (krasobruslař viz v našem sportu nemusíte být homosexuál, ale dost to pomáhá). Viz důležití vlastnost být viděn s někým, kdo budí zájem veřejnosti.
A pak se korzovalo, hloučky se tvořily a zase zanikaly, probírala se různá témata (já to měl nejvíc jako knihu přání s stížností kolem brusle.info).
Vzhledem k odpolední jízdě na kole mi nakonec odešla fyzička a krátce po deváté jsem zmizel.
A samozřejmě nakonec slíbené:
Jerry mě uhnal. (Nebudu jeho výkon snižovat výčtem ujetých kilometrů odpoledne na kole nebo tak)

Sjízdnost vybraných míst:Letn…(import z brusle.info/blog)

Sjízdnost vybraných míst:

 • Letná – skatepark: bez problémů
 • Letná – pod schody: led, voda, sníh a posyp
 • Letná – horní plocha: většina sjízdná bez problémů
 • Ladronka: mimo dvaceti metrů asfaltu led a sníh
 • Skateparka na Babě: v přestavbě, kdo ví, jestli bude obnoven. Momentálně led, sníh a stavbaři.