TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

jako jo

uhwq4mE

Video About Us II

Rok se s rokem sešel a je tu další video, mapující CZ inline scénu. About Us II. Jednička mi nějak utekla, takže rovnou na druhý díl.

A hned kriticky: pár, v podstatě drobností, sráží tohle video strašně dolů. A ani ne tak na vrub kameře, ale riderům. A soundtracku. Úvodní Queen ještě jo, začalaly ty hip-hopy a při několika náhodných pokusech na náhodných místech pokračovaly. Takže zvuk off a vlastní zvukovou stopu doplnila kocáby (make everything funny) a následně Lipem a jeho novým albem. To je alepoň zajímavé než to, že west coast je lepší než east coast, bičíííz. Což nevylučuje, že tam nění i jiná, zajímavější hudba, ofkóz.

Dalším problémem je organizace natáčení – to je problém ze spotu vyházet batohy, vykopat zevly ? V každém záběru, kde se tohle objeví se mi zatínají nohy do pěstí. Hustokrutopřísežných čeků před/po triku se to netýká. Občas bych ohlídal aby mi rider/spot neutekly ze záběru, resp. byli v něm celí, ale to je detail. A ke kameře – fakt je nutný 2/3 natočit ze schodů vsedě vedle railu ? Co vylézt na popelnici ? Někam si lehnout…Zbytečně ubíjející.

A rideři – buď je zpoza kamery honit nebo víc stříhat. Občas chybí málo a dát to tam do sérky by bylo naproste skvělé. A místo toho se na to rider vykašle a uhne, seběhne. Nebo naběhne do stromů. Sakra, sjedu X metrů railu a pak to nevytočím ? Ale no tak… Stejně jako je (občas) vidět, jak pomalu jsou triky jeté/odjeté. Ale to je osobní preference – já mám raději třeba i jednodušší věci, ale vy rychlosti a stylově, než současný trend – v nolové rychlosti poskakovat po railu ve stodvacetikombinaci :)

Naopak se podařilo vyhnout stereotypu „jeden rail a všichni musí ukázat, že dají ten samý trik“. Spoty jsou různé a některé se mi dost líbily. S výhradama ke kameře. I když sám znám z focení, kdy se pak dívím na fotky a mlátím hlavou do stolu „proč jsem se nestoupl půl metru vedle“. Vyjímkou je třeba čas 23:00. Libí.

Takže pár věcí a About Us III bude luxusní.

Jinak samozřejmě – až to nebude underground a budou v tom lítat peníze jeko ve skejtech, tak se i vedea budou točit jiná. I když to tak možná nevyznělo, tak se líbilo.

About US II from Rolla productions on Vimeo.

 

 

Undeground ?

Já nevím – už jsem tu dostkrát říkal, že brusle jsou undeground. Jak stylem života, tak přístupem firem (čím dál tím méně novinek, podpory) – ale pořád před sebou vidím ty davy „svátečních“ či „fitness“ bruslařů, které bych jako undeground neoznačil. Ani omylem.

Spíš vidím, jak se brusle z podzemí přehouply do největšího mainstreamu a pomalu, možná už stále  rychlji, míří za zenit.

Jen těch pár z nich, pro které brusle byly a jsou stále život, si toho nevšimla.

Svým způsobem jim závidím.

10325211_777885935555155_7370948646930958180_n

Pardubice na bruslích

Další město, kde (zatím ?) skončily oficiální jízdy: Pardubice.

Bohužel pro rok 2014 pro Vás máme špatnou zprávu. V tuto chvíli nepočítáme s konáním akce Pardubice na bruslích v letošním roce, hlavním důvodem pro toto rozhodnutí jsou plánované uzavírky silnic v Pardubicích a možné dopravní potíže, které budou spojeny s opravou třídy Míru a dalších komunikací.

Při případných změnách budeme informovat s dostatečným předstihem

Děkujeme za pochopení a věříme, že i tak nám zachováte přízeň pro další ročníky

Kdo neumí ?

…tak učí. No, ne že by mě to nepřekvapovalo. Včera na Pankráci školička pro děti, netuším pod jakou hlavičkou se to dělo.

Ale instuktor – předpisově v helmě a chráničích, brusle očividně opotřebované. Ale ten postoj. Takzvané zlomené A – kotníky vyvrácené na obě strany dovnitř. Jak při postoji, tak při jízdě.

To, že většina dětí (a hodně jezdců) má kotníky vylomené ven, není nic nového. DOvnitře jsem to snad viděl poprvé.

Nicméně korunu tomu nasadil při ukázce „rozjet se, dva metry po pravé, dva po levé noze“.

Proboha, ten instruktor to nedal. Při prvním si pomohl odrazem o přední kolečko, na druhé noze to vzdal po pár centimetrech. Chtěl jsem se ještě cvhíli kochat, ale nebyl čas. A bohužel ani foto nevyšlo tak, jak jsem si představoval – moc to není vidět.

060520142858 060520142859 060520142860 060520142861

Takže co ? Už jsem jak tady, tak kdysi na brusle.info skuhral, že instuktoři inline bruslení jsou to nejzbytečnější na světě (hned po městské policii a právnících). Že organizovaná výuka bruslení je na nic a k ničemu.

Ale co jste chtěli, to máte.