Video About Us II

Rok se s rokem sešel a je tu další video, mapující CZ inline scénu. About Us II. Jednička mi nějak utekla, takže rovnou na druhý díl.

A hned kriticky: pár, v podstatě drobností, sráží tohle video strašně dolů. A ani ne tak na vrub kameře, ale riderům. A soundtracku. Úvodní Queen ještě jo, začalaly ty hip-hopy a při několika náhodných pokusech na náhodných místech pokračovaly. Takže zvuk off a vlastní zvukovou stopu doplnila kocáby (make everything funny) a následně Lipem a jeho novým albem. To je alepoň zajímavé než to, že west coast je lepší než east coast, bičíííz. Což nevylučuje, že tam nění i jiná, zajímavější hudba, ofkóz.

Dalším problémem je organizace natáčení – to je problém ze spotu vyházet batohy, vykopat zevly ? V každém záběru, kde se tohle objeví se mi zatínají nohy do pěstí. Hustokrutopřísežných čeků před/po triku se to netýká. Občas bych ohlídal aby mi rider/spot neutekly ze záběru, resp. byli v něm celí, ale to je detail. A ke kameře – fakt je nutný 2/3 natočit ze schodů vsedě vedle railu ? Co vylézt na popelnici ? Někam si lehnout…Zbytečně ubíjející.

A rideři – buď je zpoza kamery honit nebo víc stříhat. Občas chybí málo a dát to tam do sérky by bylo naproste skvělé. A místo toho se na to rider vykašle a uhne, seběhne. Nebo naběhne do stromů. Sakra, sjedu X metrů railu a pak to nevytočím ? Ale no tak… Stejně jako je (občas) vidět, jak pomalu jsou triky jeté/odjeté. Ale to je osobní preference – já mám raději třeba i jednodušší věci, ale vy rychlosti a stylově, než současný trend – v nolové rychlosti poskakovat po railu ve stodvacetikombinaci :)

Naopak se podařilo vyhnout stereotypu “jeden rail a všichni musí ukázat, že dají ten samý trik”. Spoty jsou různé a některé se mi dost líbily. S výhradama ke kameře. I když sám znám z focení, kdy se pak dívím na fotky a mlátím hlavou do stolu “proč jsem se nestoupl půl metru vedle”. Vyjímkou je třeba čas 23:00. Libí.

Takže pár věcí a About Us III bude luxusní.

Jinak samozřejmě – až to nebude underground a budou v tom lítat peníze jeko ve skejtech, tak se i vedea budou točit jiná. I když to tak možná nevyznělo, tak se líbilo.

About US II from Rolla productions on Vimeo.

 

 

Články na podobné téma

 

2 Comments

 1. Matěj says:

  Zprvu pochvala za nějaké zhodnocení, tohle se u nás v podstatě vůbec nedělá. Napíšu k tomu jen svůj názor, neber to, prosím jako kritiku nebo útok vůči tvýmu článku – pouze můj pohled na věc.

  Všechno je to samozřejmě jen tvůj názor, do kterýho nemá nikdo co mluvit. Od toho se vlastně odvíjí i samotný pohled na tvoji “kritiku”, či spíše pohled na věc.
  Hudba mohla být lépe vybraná nebo se jí mohla uzpůsobit střihová kompozice, to je ale obecně taky silně subjektivní záležitost. Rozhodně bych ji ale i samotného videa na první zhlédnutí nevypínal – všechny použité skladby mají svůj záměr a ve výsledku taky jezdce a samotné video trochu charakterizují.
  Organizace natáčení je kategorie sama pro sebe… Málokdo má oko na “hezkou” kompozici a v podstatě nikdo ze zúčastněných se natáčení nevěnuje na nějaké vyšší úrovni, proto často nikoho ani nenapadne nějaká kreativní pozice či oživení záběru hloubkou ostrostí nebo nějakými nápaditými detaily. V podstatě pokud tvoříš takovýhle dílo a nejsi schopnej si celou práci zrežírovat a čerpáš i ze zdrojů ostatních, je celkem nemožný dodržet nějakej nastavenej styl.
  Dál je prostě sám o sobě problém, který se obzvlášť projevuje při natáčení na streetu, že jednoduše není místo/čas nebo dokonce síly.
  Mně samotnýmu se častokrát stane, že člověk odjede trik na první pokus naprosto v pohodě a já zrovna nemám třeba úplně ideální záběr. Tlačit ho pak znovu do dalšího pokusu s tím, že se bude třeba hodinu trápit je prostě složitý. Kdo jezdí a točí tohle sám dobře zná a ví, o čem mluvim.
  Nehledě na další okolnosti jako počasí/nevrlý lidi nebo až extrém policie. Kamera mě samotnýho taky lehce zklamala, mnohem víc se mi líbila u prvního dílu, ale jak už jsem se tady dost rozepsal, důvodů proč se dá omluvit je spousta.
  Bruslaři… k tomu asi není moc co psát. Kdo jezdí, ví jaký to je. Velká většina těch triků neni odjetejch na první pokus a každej sám dobře ví, jak moc úpornej boj může bejt i s naprosto jednoduchym spotem.

  Tolik asi za mě, díky za článek. Brusle samozřejmě jsou underground a doufejme, že i dál tím svým způsobem budou. Natáčení a ani to ježdění ale u nás neni o penězích. Je to o tý lásce a oddanosti, kterou k nim máš a proto jsem na Alše a všechny kluky ve videu pyšnej, protože vytvořit za tak krátkej časovej úsek takovýhle video je prostě frajeřina.

 2. tik says:

  Hele, jasne ze kritizuju. Ale v podstate se mi to video libi :) A je mi jasne, za jakych podminek to tu vznika. Coz na jednu stranu je omluva, na druhou ne. Kdyz se kouknes, co obcas na pinkbike (dobre, kola) lidi dokazou s jednim gopro…
  Vsechno je to osobni preference a jak sam rikas – obcas se trik povede jednou a tim to konci. Vim, jak je obcas slozite nekoho dohnat na ten samy trik napodruhe. Treba ruzne vrazdy na tamagocim hradu, co pro fotak nechtel opakovat skoro nikdo ;)
  Plus cenim odpoved – ne ze bych cekal hejt a nadavky, ale takhle kontruktivni odpoved potesila. A jen co rodina a cas dovoli, doufam, ze se s fotakem vyhrabu na nejake zavody a pak se muzem hadat, kdo ma lepsi zaber a jak se to melo udelat :)

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen