TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Video About Us II

Rok se s rokem sešel a je tu další video, mapující CZ inline scénu. About Us II. Jednička mi nějak utekla, takže rovnou na druhý díl.

A hned kriticky: pár, v podstatě drobností, sráží tohle video strašně dolů. A ani ne tak na vrub kameře, ale riderům. A soundtracku. Úvodní Queen ještě jo, začalaly ty hip-hopy a při několika náhodných pokusech na náhodných místech pokračovaly. Takže zvuk off a vlastní zvukovou stopu doplnila kocáby (make everything funny) a následně Lipem a jeho novým albem. To je alepoň zajímavé než to, že west coast je lepší než east coast, bičíííz. Což nevylučuje, že tam nění i jiná, zajímavější hudba, ofkóz.

Dalším problémem je organizace natáčení – to je problém ze spotu vyházet batohy, vykopat zevly ? V každém záběru, kde se tohle objeví se mi zatínají nohy do pěstí. Hustokrutopřísežných čeků před/po triku se to netýká. Občas bych ohlídal aby mi rider/spot neutekly ze záběru, resp. byli v něm celí, ale to je detail. A ke kameře – fakt je nutný 2/3 natočit ze schodů vsedě vedle railu ? Co vylézt na popelnici ? Někam si lehnout…Zbytečně ubíjející.

A rideři – buď je zpoza kamery honit nebo víc stříhat. Občas chybí málo a dát to tam do sérky by bylo naproste skvělé. A místo toho se na to rider vykašle a uhne, seběhne. Nebo naběhne do stromů. Sakra, sjedu X metrů railu a pak to nevytočím ? Ale no tak… Stejně jako je (občas) vidět, jak pomalu jsou triky jeté/odjeté. Ale to je osobní preference – já mám raději třeba i jednodušší věci, ale vy rychlosti a stylově, než současný trend – v nolové rychlosti poskakovat po railu ve stodvacetikombinaci :)

Naopak se podařilo vyhnout stereotypu „jeden rail a všichni musí ukázat, že dají ten samý trik“. Spoty jsou různé a některé se mi dost líbily. S výhradama ke kameře. I když sám znám z focení, kdy se pak dívím na fotky a mlátím hlavou do stolu „proč jsem se nestoupl půl metru vedle“. Vyjímkou je třeba čas 23:00. Libí.

Takže pár věcí a About Us III bude luxusní.

Jinak samozřejmě – až to nebude underground a budou v tom lítat peníze jeko ve skejtech, tak se i vedea budou točit jiná. I když to tak možná nevyznělo, tak se líbilo.

About US II from Rolla productions on Vimeo.