TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

věřejné emailové demokratické hlasování

dění kolem ČSKB (Český svaz kolečkového bruslení) mě nutí přitvrdit slovník. Na tohle “…věřejné (sic!) emailové demokratické hlasování…” už jenom: No ty vole!

http://svetkolecek.cz/reportaze-z-inline-akci/5012-valna-hromada-a-konference-v-jednom-dni

Staré videa

Také k nim přistupujete stylem “to je 10 let staré, to bych teď zajel jako nic ?”

S tím, že názor se pak mění od “hm, slušné” přes “to je hustý” až po “ani náhodou bych nedal to co oni před XX lety ?”.

U mě skoro pokaždé. Aktuálně na prvním videu Daily Bread

Zmrzlina

je skoro ze mě. Na slunci to jakž tak jde, ale ve stínu je to bída. Ono je to vidět i na letenském mramoru: to není jen voda, ale jsou to zmrzlé kapky. A na ně najet bruslí je …zábavné.

201220114711

Ale jinak to bylo dobré. Vosku bylo dost a tak jsem se rozhodl zopakovat staronové věci. A dařilo se. Po dlouhé době mám o pár triků najeto víc.

201220114712 201220114713 201220114715

Co udělal V. Havel

pro bruslaře a skejťáky ?

V zásadě nic – ale jeho pyromanský klub nanosil na Letnou nějaké ty svíčky. Které byly obratem rozebrány skejťáky – a zodpovědně musím prohlásit, že takhle a tolik navoskovaných hran už tam dlouho nebylo.

Snad nám ta tryzna ještě chvíli vydrží.

201220114708 201220114709 201220114706 201220114707

Zima zima tu je

nenapadá mě jak originálněji začít. Ale objevilo se sluníčko a na chvíle mě to vytáhlo na Letnou. Bylo to přes poledne a bohužel namrzliny z noci roztály, ale nezaschly. Většina povrchu tedy byla navlhlá a nikam se nedalo rozjet. A pokud se podařilo rozjet, nedalo se to ubrzdit.

Chvíli jsem tedy poseděl na sluníčku a pak se i místy zajezdit dalo. Takže jsem si chvilku blbnul po zídkách, ale hodně, hodně relaxačně.

A nakonec – za pár dní silničáři posolí silnice, sůl natáhne vlhkost a do jara budou silnice nesjízdné.

Jedni chtějí domokracii, druzí slušnost

a při pohledu zvenčí je to prašť jako uhoď.

Ono vyjádření Českého svazu kolečkového bruslení je také celkem slušná haluz:

Děkujeme, že tu s vámi můžeme být, v Račicích jsme byli pozváni den předem, prý až po té, co oddíly vyjádřily s účastí svazu souhlas. Sem jsme pozváni nebyli vůbec, ale alespoň jsme se včera shodou náhod dověděli důvod, totiž, že jsme se prosincové konference účastnit nechtěli. Nevadí, jsme tu a připravili jsme si krátký vzkaz.

Docela by mne zajímala pravda: jedni tvrdí, že Svaz nemohl a nechtěl, Svaz tvrdí, že ho nepozvali.ˇ

Žáby: Myší – 0:0

Dnes kolečkové bruslení potřebuje zásadní změny. Náš postoj je jasný, my tento směr vývoje vítáme a budeme ho maximálně podporovat.

Nepsal jsem to ? Psal. Chytit vítr změn a tvrdit, že takhle jsme to vždycky chtěli. Však on si to niko nepamatuje. A umět do toho zaobalit hezké kopnutí ( a bude jich více).

To, co nám připadá zásadní je, aby tyto změny byly vůlí všech, kteří se inline bruslením zabývají a nikoliv pouze těch, kterým se poštěstí, aby je Víťa s Honzou nevyjmuli z adresátů mailu. Jinými slovy, měníme svaz, chceme to, jdeme do toho s vámi.

WTF1:

Přiznám se ale, že nám nepřipadá úplně ideální způsob, který mnozí z nás sledovali po roce 89, tj. zhasnout, nedívat se a až bude po všem, tak se divit co vlastně nám ta revoluce přinesla. Neboli doteď jsme přesvědčeni, že tento proces by měl proběhnout opravdu demokraticky a protože jsme v prostředí sportu tak i férově a pokud možno elegantně.

Pojmenovat. Ukázat. Ostrakizovat. Dále bude znedůvěryhodnit, očernit a odstavit na další kolej.

Říkali jsme výborně, změny, věci se hýbou, ale co když by vůle většiny byla byť i malinko jiná než názor Lídy s Honzou

A plynule přecházíme do protiútoku.

A teď bych si dovolil pár otázek bez nároku na odpověď; přijde někomu férové, že Matěj Krupka prezentuje svou obavu "jestli vůbec oddíly vědí, že hlasovaly"? (pochybuje o svéprávnosti oddílů nebo nabízí myšlenku na zfalšované hlasování?) Proč se nejdříve nezeptá, jak můžeme výsledky doložit? O Honzově projektu dostat svaz mimo hru pomocí plné moci od nečinného svazu rollhokeje netřeba mluvit. Ale přijde někomu férové, že Denis Krupka nás veřejně obvinil, že jsme "prosincový termín vůbec neuvažovali splnit" protože Jindra Pařík nebude v Evropě? Aniž by nejdříve tuto informaci ověřil na svazu? Ve finále i tato minikonference, kde někteří byli jaksi vyjmuti a mailigu. A dnes ráno mi píše Honza, ptá se na adresy oddílů, proč se nezeptal dříve a nepozval všechy sem? Proč neobeslal alespoň ty co má? Proč nikdo nepozval KSB Benátky (mají velký oddíl a 166m dráhu), BZK Praha? (ano, bruslí i na ledě) Ale kde je Sokol Šumperk? A Black Ice? (obávám se, že Ice zde neukazuje na ledové bruslení). Proč se Honza v mailu odkazuje na myšlenky Martina Plecitého, proč ho radši nepozve?

A nakonec zaapelujeme na vše, co nás zrovna napadne

Rád bych Vás ubezpečil, že náš cíl je stále stejný, konference, VH, nové vedení, které posune svaz k lepším zítřkům – vše 100% demokraticky. Nic víc. Nic míň, ať se to v dané chvíli někomu hodí nebo zrovna nehodí. Pro nás je tato perspektiva pozitivní, protože naší prioritou je od začátku sport, především s důrazem na péči o děti (ano sice bez ohledu na to, jestli v zimním období bruslí na ledě. lyžují nebo se věnují čemukoli jinému rozumnému)  hlídejme si prosím, ať zůstane sport sportem, ať je férový, bez ohledu na to, jestli se zrovna prohrává nebo vyhrává.

Nikdy jsem rychlobruslaře (jako odvětví) moc nemusel a měl jsem je spíše k pobavení. Ale to co kolektivně předvádí teď přesahuje všechna očekávání.

Na závěr: Žáby:Myši (Svaz)- 0:1 – Svaz to vzal za zajímavý konec a několika drobnými rétorickými triky pozdvihl svou důvěryhodnost a zasel pochybnosti o oponentovi. Tleskám.

Citace pochází z dokumentu, který je k dispozici na http://www.speedskating.cz/inline/index.php?lng=cz&pg=8&pg_typ=1&item_id=335

Prohlášení iniciativy Freedom not Fear ke karnevalu 2011

Postavili jste kolem nás nový svět. Svět nekonečných reklamních ploch a dementních sloganů. Svým slizkým reklamním šlemem jste zaplnili naše města a byty. Pokryli jste dokonce i chodníky, takže se nedají schovat oči. Fasády domů jste pokryli obřími tvářemi, které dávají člověku pocit bezvýznamnosti. Vybudovali jste svět nemilosrdné touhy po nových věcech. Snažíte se nám namluvit, že všechna legrace je někde jinde a že k ní pomůže nová značka limonády. Snažíte se nás přesvědčit, že štěstí je koupit si nové auto nebo alespoň nový mobil. Chcete, abychom si bez vašich věcí připadali nepatřiční. Snažíte se nám namluvit, že bez vašich věcí nejsme dost v pořádku. Vzali jste slovům jejich význam. Něha pro vás má hodnotu ubrousku na ruce, lásku jste hodili do jogurtu s ovocem a z bezpečí jste udělali děvku pojišťovacích kanceláří. Slabé a znevýhodněné necháváte po cestě. Myslíte si, že svoboda se dá koupit. Táhněte! Nás se nikdo neptal, jestli v takovém světě chceme žít. Ulice jsou naše.

http://vimeo.com/33611358

Pod tohle se podepíšu.

Minikonference inline bruslení

podnadpis: So many levels of fail

Začnu od článku na svetkolecek.cz. V zásadě informuje, že první dohodnutý termín zůstal nevyužit, ale na trase Praha – Brno – Hradec Králové proběhla lokální setkání, údajně spojená Skypem. Na dotaz, jestli se bude skype otevřený pro každého a bude tak online přenos z jednání jsem nějak nikomu nestál za reakci.

Zřejmě je ale bojové tajemství, co přesně kdo chce. Je totiž zahalené rouškou tajemství. Výstupem z toho celého (krom failu) je hromada floskulí (čti “ obecných keců o ničem”) viz dále. Například: “…Podařilo se nám formulovat základní problémy, pojmenovat je, vyjasnit si, kudy by mohla vést cesta k napravení současné neutěšené situace …”. Dobře. Chce to někdo přeložit ?

Jak by bylo složité to napsat i pro veřejnost. V krátkých, jednoduchých větách. (“Nelíbí se nám že, … chceme to tak a tak a pokud to tak nebude, podnikneme…”). S doplněním “Nelíbí se nám, že máte peníze a cpete je jen do Martina Sáblíka – koukejte nám také něco přihrát nebo proběhne defenestrace”. Jasné, srozumitelné a měřitelné.

Uspořádám tedy konferenci a neřeknu nic konkrétního. I s těmi penězmi se jen domýšlím – ale řečeno se Samem Elániem: “ Zjisti kde v tom jsou peníze a případ je prakticky vyřešený”.) “…shodli jsme se i na posloupnosti činností, které jsou potřeba udělat. Velmi důležité bylo i srovnání problémů v jednotlivých klubech, zjištění toho, co každý ke své práci na poli rozvoje in-line potřebuje nejvíce, co mu nejvíc schází….” neboli jsme jak tajemný hrad v Karpatech. “…Několikahodinová debata, jejíž druhá polovina však už probíhala bohužel bez zástupců ČSKB, vyústila ve formulování základních potřeb a požadavků zástupců 13 oddílů ČR na představitele ČSKB tak, aby byl dán jasný směr vedoucí k reformě a demokratizaci ČSKB. Tyto závěry jsme zanesli do závěrečné Výzvy, kterou jsme následně podepsali …” vypadá jako něco konstruktivního, ale vede jen k dalším floskulím. Jako třeba “reforma a demokratizace” ? Ano, definice demokracie je vláda většiny nad menšinou – ale aby kluby jasně řekli, že chtějí být tou většinou ? Nějak ne a ne se vyjádřit. Nebo CO vlastně chtějí ?

Ona i závěrečná výzva je veselé čtení:

“…Adresováno vedení Českého svazu kolečkového bruslení, jmenovitě pánům Petru Novákovi, Jindřichu
Paříkovi a Ondřeji Bradovi.
Vážení pánové,
V návaznosti na naše dnešní setkání a v souladu s vaším vstřícným přístupem k řešení neutěšené
situace, která dlouhodobě přetrvává v Českém svazu kolečkového bruslení, vás žádáme o:
1) Zveřejnění aktuálního seznamu oddílů v ČSKB včetně kontaktu na minimálně jednoho
zástupce nejpozději 13.12.2011.
2) Zabezpečení transparentního pozvání zástupců všech těchto oddílů na nejbližší valnou
hromadu s hlasem rozhodujícím.
3) Svolání valné hromady ČSKB nejpozději 14.12.2011 s termínem konání 14.1.2012
s programem:
a. Schválení přijetí nových členů
b. Změna stanov ČSKB tak, aby ctily demokratické principy a rozvoj kolečkového
rychlobruslení v ČR
c. Volba orgánů ČSKB
Splnění všech výše uvedených požadavků je zárukou, že dochází k demokratizačnímu a obrodnému
procesu uvnitř ČSKB.
…”

A je to. Pravda a láska bude …bude.

Pokud jsou činovníci svazu jen trochu zběhlí, tak si s tímhle v klidu vytřou prdel. Možná milostivě zveřejní seznam oddílů a najednou budou všichni hýkat blahem, co se jim povedlo a jak reforma postupuje. Bod dva moc riskovat nebudou. Bod tři je ještě větší legrace:

Změna stanov ČSKB tak, aby ctily demokratické principy a rozvoj kolečkového rychlobruslení v ČR. Doprdele co to je ? Co tím kdo chce říct ? Stačí se podívat na stránky wiki na téma demokracie a i mě napadá, jak se dostat do definice “demokratické stanovy” a bez problémů tím obhájit všechno. Včetně menší války, jak by podotkl Sir. Humprey.

Jen drobností je, že pokud by aktuální stanovy nebyly demokratické, tak je velice malá pravděpodobnost, že by byly scháleny a zaregistrovány oficiální úřední cestou. Ehm.

Nakonec jsou pod výzvou podpisy 19 zůčastněných. A včetně data narození publikováno na webu. A to gratulki: úřad pro ochranu osobních údajů by si zřejmě smlsl. Další využití včetně přiloženého podpisového vzoru vás jistě napadne. Bohužel smysl podpisů mi uniká: není to nazváno peticí  ( a petici lze jen za přesně určených podmínek podat ke státnímu orgánu – tudíž podání na svaz nemůže být peticí, i kdyby se o to někdo snažil.

“…Splnění všech výše uvedených požadavků je zárukou, že dochází k demokratizačnímu a obrodnému procesu uvnitř ČSKB.…”.  Wtf mi došla. Jestli se celou dobu bojuje a jedná jen o tohle… Opět zopakuji, že pokud je vedení svazu jen trochu ostřílené v bitvách se státními úředníky (a to asi ano), tak tohle je z jejich klidu nevytrhne.

K čemu potřebujeme svaz.

Daleko zajímavější by byla cesta. Vykašlat se na oficiální (nefunkční) a založit něco nového. A pak vyrazit na na ministerstvo s tím, že teď bruslaře zastupuje někdo jiný. Dál by se dala soudně napadnou činnost současného svazu – s tím, jak komunikují by se jistě něco našlo. Vykašlat se na doufání, že se to zlepší a budeme všichni kamarádi a začít jednat.

Krupková (svetkolecek.cz) a Víťa (inlajn.cz) se pustili do boje. Nevím za co a z průběžných informací se to neznalý člověk nedozví. Takže se vrátím na začátek: "jde jen o peníze”.

710459-drunk-pigs-1

Skoro agresiv rámy na 80mm kola

Toto je subjektivní popis. Recenze Kizer Powerblading je na inline-bruslení.cz

Sen se mi splnil. Po zoufalém shánění ještě funkčních K2 bruslí s rámy se podařilo a vlastně náhodou jsem narazil na Kizer Powerblading rámy.

Agresivní technologie, 80 kola, ufs. Prostě bomba.

Natěšeně jsem je přinesl domů as vyhodil z K2 SoulSlide2 agresivní Kizery. Stačilo a půjdou do aukce.

308304612101102312684 30830461210110231076

Rám na botu byla vcelku sranda – dva šrouby, orýpat “jistící” barvu ze šroubů – byl tak kvalitní, že sešel dolů při šroubování a následoval výběr kol.

Používám lehce nestandardní kola – mají kolem ložiska ještě kovovou prachovku. Rámy mají silnější osy. A to byl problém. Nakonec jsem musel všechny prachovky převrtat. Strašný opruz.

308304612101102540591 308304612101102395579

Další problém byl s vymezovači. Kola mají kvůli prachovce ložiska blíž – takže tam nic nepasovalo. Převrtávat už jsem nic nechtěl a tak jsem je vynechal. Ideální to není, ale jde to.

Mimochodem – tovární řešení je vymezovače hodit mezi ložiska a pak je při montáži trefovat. To se moc nepovedlo.

Pravou brusli jsem ještě doplnil o soulplate Skull – perfektně se osvědčily šrouby Kizer k agresiv rámu – rozměry sedí skoro perfektně.

 308304612101102541042 30830461210110231076

Jízda

Pohodička, pohoda. Rámy jsou překvapivě tvrdé a moc netlumí – ale zato jedou. Po skřípání kovu je je úžasné ticho.

Souly jedou bezproblémově, topsidy také. Unity se udržet dá, royale s vypětím sil – 80mm kola jsou velká a místo mezi nimi není. Což není problém rámu – kdo si ho pořídí by měl vědět, co a proč dělá.

Za mě tedy jako první dojmy naprostá spokojenost. A hlavně: rámy existují a v případě jejich destrukce je lze (snad jednoduše) koupit. 

308304612101102400086 308304612101102542326 30830461210110231013

Konečně mám na čem jezdit

Článek o aktuálním stavu bruslí zatím odkládám – ale konečně mám to, o čem jsem (alespoň z praktického hlediska) snil posledních několik let.

Článek v tom oficiálním duchu bude na inline-brusleni.cz v dohledné době, zde se objeví daleko subjektivnější popis.

Stránka 1 z 212