Minikonference inline bruslení

podnadpis: So many levels of fail

Začnu od článku na svetkolecek.cz. V zásadě informuje, že první dohodnutý termín zůstal nevyužit, ale na trase Praha – Brno – Hradec Králové proběhla lokální setkání, údajně spojená Skypem. Na dotaz, jestli se bude skype otevřený pro každého a bude tak online přenos z jednání jsem nějak nikomu nestál za reakci.

Zřejmě je ale bojové tajemství, co přesně kdo chce. Je totiž zahalené rouškou tajemství. Výstupem z toho celého (krom failu) je hromada floskulí (čti “ obecných keců o ničem”) viz dále. Například: “…Podařilo se nám formulovat základní problémy, pojmenovat je, vyjasnit si, kudy by mohla vést cesta k napravení současné neutěšené situace …”. Dobře. Chce to někdo přeložit ?

Jak by bylo složité to napsat i pro veřejnost. V krátkých, jednoduchých větách. (“Nelíbí se nám že, … chceme to tak a tak a pokud to tak nebude, podnikneme…”). S doplněním “Nelíbí se nám, že máte peníze a cpete je jen do Martina Sáblíka – koukejte nám také něco přihrát nebo proběhne defenestrace”. Jasné, srozumitelné a měřitelné.

Uspořádám tedy konferenci a neřeknu nic konkrétního. I s těmi penězmi se jen domýšlím – ale řečeno se Samem Elániem: “ Zjisti kde v tom jsou peníze a případ je prakticky vyřešený”.) “…shodli jsme se i na posloupnosti činností, které jsou potřeba udělat. Velmi důležité bylo i srovnání problémů v jednotlivých klubech, zjištění toho, co každý ke své práci na poli rozvoje in-line potřebuje nejvíce, co mu nejvíc schází….” neboli jsme jak tajemný hrad v Karpatech. “…Několikahodinová debata, jejíž druhá polovina však už probíhala bohužel bez zástupců ČSKB, vyústila ve formulování základních potřeb a požadavků zástupců 13 oddílů ČR na představitele ČSKB tak, aby byl dán jasný směr vedoucí k reformě a demokratizaci ČSKB. Tyto závěry jsme zanesli do závěrečné Výzvy, kterou jsme následně podepsali …” vypadá jako něco konstruktivního, ale vede jen k dalším floskulím. Jako třeba “reforma a demokratizace” ? Ano, definice demokracie je vláda většiny nad menšinou – ale aby kluby jasně řekli, že chtějí být tou většinou ? Nějak ne a ne se vyjádřit. Nebo CO vlastně chtějí ?

Ona i závěrečná výzva je veselé čtení:

“…Adresováno vedení Českého svazu kolečkového bruslení, jmenovitě pánům Petru Novákovi, Jindřichu
Paříkovi a Ondřeji Bradovi.
Vážení pánové,
V návaznosti na naše dnešní setkání a v souladu s vaším vstřícným přístupem k řešení neutěšené
situace, která dlouhodobě přetrvává v Českém svazu kolečkového bruslení, vás žádáme o:
1) Zveřejnění aktuálního seznamu oddílů v ČSKB včetně kontaktu na minimálně jednoho
zástupce nejpozději 13.12.2011.
2) Zabezpečení transparentního pozvání zástupců všech těchto oddílů na nejbližší valnou
hromadu s hlasem rozhodujícím.
3) Svolání valné hromady ČSKB nejpozději 14.12.2011 s termínem konání 14.1.2012
s programem:
a. Schválení přijetí nových členů
b. Změna stanov ČSKB tak, aby ctily demokratické principy a rozvoj kolečkového
rychlobruslení v ČR
c. Volba orgánů ČSKB
Splnění všech výše uvedených požadavků je zárukou, že dochází k demokratizačnímu a obrodnému
procesu uvnitř ČSKB.
…”

A je to. Pravda a láska bude …bude.

Pokud jsou činovníci svazu jen trochu zběhlí, tak si s tímhle v klidu vytřou prdel. Možná milostivě zveřejní seznam oddílů a najednou budou všichni hýkat blahem, co se jim povedlo a jak reforma postupuje. Bod dva moc riskovat nebudou. Bod tři je ještě větší legrace:

Změna stanov ČSKB tak, aby ctily demokratické principy a rozvoj kolečkového rychlobruslení v ČR. Doprdele co to je ? Co tím kdo chce říct ? Stačí se podívat na stránky wiki na téma demokracie a i mě napadá, jak se dostat do definice “demokratické stanovy” a bez problémů tím obhájit všechno. Včetně menší války, jak by podotkl Sir. Humprey.

Jen drobností je, že pokud by aktuální stanovy nebyly demokratické, tak je velice malá pravděpodobnost, že by byly scháleny a zaregistrovány oficiální úřední cestou. Ehm.

Nakonec jsou pod výzvou podpisy 19 zůčastněných. A včetně data narození publikováno na webu. A to gratulki: úřad pro ochranu osobních údajů by si zřejmě smlsl. Další využití včetně přiloženého podpisového vzoru vás jistě napadne. Bohužel smysl podpisů mi uniká: není to nazváno peticí  ( a petici lze jen za přesně určených podmínek podat ke státnímu orgánu – tudíž podání na svaz nemůže být peticí, i kdyby se o to někdo snažil.

“…Splnění všech výše uvedených požadavků je zárukou, že dochází k demokratizačnímu a obrodnému procesu uvnitř ČSKB.…”.  Wtf mi došla. Jestli se celou dobu bojuje a jedná jen o tohle… Opět zopakuji, že pokud je vedení svazu jen trochu ostřílené v bitvách se státními úředníky (a to asi ano), tak tohle je z jejich klidu nevytrhne.

K čemu potřebujeme svaz.

Daleko zajímavější by byla cesta. Vykašlat se na oficiální (nefunkční) a založit něco nového. A pak vyrazit na na ministerstvo s tím, že teď bruslaře zastupuje někdo jiný. Dál by se dala soudně napadnou činnost současného svazu – s tím, jak komunikují by se jistě něco našlo. Vykašlat se na doufání, že se to zlepší a budeme všichni kamarádi a začít jednat.

Krupková (svetkolecek.cz) a Víťa (inlajn.cz) se pustili do boje. Nevím za co a z průběžných informací se to neznalý člověk nedozví. Takže se vrátím na začátek: "jde jen o peníze”.

710459-drunk-pigs-1

 

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen