TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Po lese

Zkoušeli jste to na bruslích ? Docela to jde… A ani k tomu nejsou potřeba lávky. I když se hodi. Akce od cca poloviny videa

Prkýnka na maso

https://www.facebook.com/PrkynkaNaMaso

Ano, je to ještě jedna generace přede mnou. Já začal až v 89 na skejtu. Ale nevadí. Tahle kniha je prostě dokonalá.

Zpracováním (novinový papír, velmi rozdílné velikosti fontů), ale hlavně obsahem. Vzpomínky těch opravdu prvních skejťáků v ČR. 1975 a dále, konec právě někde kolem osmadevadesátého.

Je tam mnoho zajímavých přesahů – od fotek s dobovým oblečením v pozadí, úsměvné i mrazivé detaily z tehdejšího života, Tábor míru a problémy s cestami na Západ. Na konci dokonce dojde i na vyrovnávání se s minulostí – kdo byl/nebyl v SSM a proč. Nečekaná.

Jistě, většina knihy se týká více i méně humorných komentářů tehdejšího vývoje skateboardingu v ČSSR, ale naprosto dokonalý doslov autorů dá celé knize trochu jiný smysl a usadí ji naprosto přesně do kontextu dění tehdy i teď.
Pro někoho pár hlášek (starých) skejťáků, pro někoho dokument o době, pro někoho nostalgie… vyberte si.

Ale v každém případě do knihovničky doporučuji. Pokud jste se už v toudo dobou potulovali kolem koleček, je to přímo povinnost.

Tunelem

Kdybych ještě bruslil, tak jsem už asi v TV byl také :)

https://www.facebook.com/photo.php?v=632349533482901&set=vb.163112957073230&type=2&theater

 

resp. stránka Martina Peka