Freestyle mistrovství ČR – pravidla

FSKlub zveřejnil podrobná pravidla nadcházejícího mistrovství ČR. Jsou tak podrobná a přesná, že jsem jich polovinu nepochopil.

http://www.fsklub.cz/mistrovstvi-fs/43-oficialni-pravidla-freestyle-brusleni.html

Co mě zaujalo (zcela vytrženo kontextu):

 • doporučujeme zdravotní prohlídku
 • Účastník závodu musí mít umístěné viditelně startovní číslo
 • Organizátoři budou mít jiný typ triček, aby byli rozpoznáni
 • Zvedač kelímků má za úlohu zvedat kelímky po každé dokončené jízdě závodníka, jakmile dostane povolení od rozhodčího pro technické kritérium.
 • Rychlost slalomu je průměrná rychlost jízdy jezdce v slalomu.
 • Povinné triky:
  V rámci penalizace jsou hodnoceny i povinné triky. Povinné triky jsou triky zařazené do 5 seskupení příbuzných triků (tzv. „rodinky“) a musí splňovat pravidla provedení tak, aby nebyly penalizovány. V zásadě musí být alespoň 1 trik z každé skupinky proveden na minimálně 4 kelímkách nebo 2 otočkách.
 • Za každé neprovedené seskupení triků („rodinku“) z 5 možných dostane jezdec penalizaci 1 bod. Za nesplnění ani jednoho seskupení tedy obdrží penalizaci -5 bodů.
 • Kritérium hudby je rozděleno na rytmus a melodii. Maximální bodové ohodnocení je 20 bodů (10 bodů za každé).

Takže tak. Už je to maga oficiální akce. Včetně povinných triků. Kampak zmizel ten freestyle ?

A jako perlička na závěr:

FSK, o.s. si vyhrazuje autorská práva na tato oficiální pravidla ve freestyle bruslení v české mutaci. Použití těchto textů je podmíněno souhlasem autora – Mgr. Lenky Buchcárové. Porušení tohoto práva bude postihováno dle zákona č. 121/2000 Sb., Autorský zákon.

Oficiální ? Cožeto ? Buď je to čeká mutace nějakých (nechce se mi dohledávat) cizojazyčných pravidel, které si může přeložit vcelku kdo a jak chce. A formulace bude postihováno – no, pěkné. Ale jo – když už si udělali Mistrovství ČR, ať do s oficialitami dotáhnou do konce.

 

5 Comments

 1. Pepa says:

  Jsou to v zásadě IFSA pravidla. Bylo asi jen otázkou času kdy se budou používat nějaká oficiální pravidla. Jen mi přijde škoda, že se radši nepořádá battle podle wssa. Podle mě je to stokrát lepší zábava pro diváky i závodníky.
  A ty autorský práva mi přijdou taky k smíchu. Když už je to překlad, tak tam aspoň mohl být odkaz na původní dokument.

  A btw bude letos freeletná?

 2. tik says:

  Buh vi… freeletna je ve hvezdach :)

 3. nooo wssa bola v ba a nik nedosiel kuknut :) a teda neviem co sa teraz jazdi v cz ale od nas ifsa pravidla na zajazdenie zvladne tak 6 ludi… bez penalizacie povinnych trikov… ako je to u vas?

 4. tik says:

  To se uvidi ted o vikendu v olomouci. Ale za Letenske – ty povinne triky daji tak mozna 2 z 15. Mozna. A to si nejsem jist, jestli ti dva nelehli smichem z pravidel ;)
  A samozrejme nevim, jestli cteni nebo odkazani neporusuje “Použití těchto textů je podmíněno souhlasem autora – Mgr. Lenky Buchcárové. Porušení tohoto práva bude postihováno dle zákona č. 121/2000 Sb., Autorský zákon.”

  Takze pozitri v Olomouci – ja jedu jen fotit. Treba se potkame )

 5. zdener says:

  Btw. Ona není technicky autorkou ona to jen přeložila a myslím si, že si může nárokovat pouze ten překlad IFSA jako organizace si myslím komerční copyright zcela jistě nemá. Čekal bych něco jako CC nebo tak?

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen