Melem pantem kolem dokola

a stále a stále. Na ladronce v diskuzi padají stále stejné argumenty, které dokáží stále spolehlivě pobavit:

  • Tiku, nevím, co jsi myslel slovem "flame", ale když je od Ladronky na dohled krásná a klidná obora letohrádku Hvězda, tak jen těžko chápu ty rodiče, kteří svá děcka na tříkolkách vystavují nebezpečí kolize s bruslařem. Už jsem několik kolizí bruslaře (obyč., nespídař) s tříkolkářem či malým cyklistou viděl. Převrácená tříkolka, dítě řve, rodič řve na bruslaře, bruslař leží na tom štěrkovém pruhu, zkoumá svůj zdravotní stav a případně i agresivitu blížícího se rodiče. Zde tedy doporučuji rodičům lepší místo.
  • Pak už by stačilo, aby cyklisti pochopili, že se inline-ladronka dá objet, aby rodiče s dětmi na tříkolkách šli do parku a ne mezi inlajnisty a majitelé psů drželi své chlupáče na šňůře a mimo dráhu, a byla by to fakt výborná trať.

Pointa ?

To nevědomé nadšení, kdy dotyčný doporučuje ostaním  co mají dělat, aby je on neohrozil. Ne a ne pochopit, že ono místo nemá žádná skupina ve vlastnictví a že se opravdu všichni musí chovat, aby se navzájem nezabili. Do toho patří ohleduplní bruslaři, rodiče dbající na děti či pejskaři s pejsky na vodítku. Žádná strana nemá právo po jiných vyžadovat něco víc než  obyčejnou slušnost – natož je někam vykazovat.

Tohle téma, kdy bruslaři pokládají Ladronku za své výsostné území se řešilo mnohokrát – a většinou skončilo hádkou o nic. V téhle souvislosti bych připomněl tweet  @ONEblademag>Just kidding, this was 1999, rollerbladers will still too young to be hating on each other yet.

 

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen