TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Já to říkal

a to přesně tady:

Rychlobruslařská legenda Claudia Pechsteinová z Německa dostala dvouletý trest za krevní doping. Mezinárodní bruslařská unie uvedla, že pětinásobná olympijská vítězka měla podezřelé výsledky testů v únoru na mistrovství světa ve víceboji v norském Hamaru, kde získala zlatou medaili její velká soupeřka na dlouhých tratích Martina Sáblíková.

Sedmatřicetiletá Pechsteinová se proti distanci do roku 2011 může odvolat k Mezinárodní arbitráži CAS v Lausanne. Pokud šestinásobná mistryně světa a trojnásobná vítězka Světového poháru se svou snahou neuspěje, přijde o olympijské hry ve Vancouveru 2010.
Krevní testy

Berlíňanka Pechsteinová, kterou Sáblíková vždy uváděla jako svůj největší vzor, měla podle ISU podezřelé hodnoty krevních testů na světovém šampionátu v Hamaru. Kvůli tomu v březnu zahájila unie se slavnou rychlobruslařkou disciplinární řízení, které koncem června na dvoudenním jednání uzavřela komise konstatováním, že Pechsteinová užívala krevní doping.

"Neměla žádný pozitivní dopingový test. Claudii odsoudili na základě indicií. Samozřejmě se odvoláme k CAS," řekl agentuře SID právník Pechsteinové Simon Bergmann.