TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Nové modely bruslí od Powerslide

Kde se vzaly, tu se vzalo, jsou na světě fotky nových bruslí od Powerslide.

Kdo pamatuje legendární BigCatty od Rocesu, může se zaradovat. Jejich reinkarnace ve formě SUV  je zpět. Dokonce vybaveno kotoučovými brzdami (Canti Disc brake system, na google se dají najít spíše v souvislosti s bicykly, podrobnosti o bruslích jsem nedohledal).

Jen mě zaráží, že, alespoň podle fotek, bude brzda ovládaná jedním lankem mezi patou a zadním kolečkem.

apercu_gammes_powerslide_2012_06 apercu_gammes_powerslide_2012_05

Pokud tyhle brusle vezmu do terénu (louka, les, co ja vím), tak mi přijde dost pravděpodobné, že nějaký klacek, který se mi sveze po botě, mi lanko opd brzdy vezme s sebou. A bude po srandě.

Plus mi ještě není jasný způsob aktivace brzdy – lanko až do ruky ? Naklánění brusle dozadu ? Nechám se překvapit.

Což je ta samá námitka proti novému zavazování boty – ATOP closure system. Samotná myšlenka je super – horní část boty přes nárt v jednom dílu a  utáhne se to celé lankem na pár otočení. Jenže – tohle nejsou brusle, ve kterých by se mělo padat. Lanko vede zvenku přes botu a v případě pádu (a skluzu) bude první na ráně. A z vlastní zkušenosti mohu říct (staré aggressivy Bauer), že ocelové lanko nemá až tak velkou výdrž a není problém ho po pár pádech přebrousit.

apercu_gammes_powerslide_2012_011 apercu_gammes_powerslide_2012_04

Speciálně u urban bruslí bych to viděl jako problém. A o moc lepší není ani upínání – jsou vidět jen otvory v “kevlaru”, žádná kovová očka, nic – jsem moc zvědav, jak dlouho bude trvat, než lanko rozedře horní část boty.

apercu_gammes_powerslide_2012_09 apercu_gammes_powerslide_2012_10

Kromě toho ale brusle vypadají sexy – tepelné tvarování, pěkné designy – radost pohledět.

apercu_gammes_powerslide_2012_05 apercu_gammes_powerslide_2012_01 apercu_gammes_powerslide_2012_04

apercu_gammes_powerslide_2012_011 apercu_gammes_powerslide_2012_03 apercu_gammes_powerslide_2012_06