Konečně! 17 miliónů pro Sáblíkovou!

Tak já úplně nevím. Podle zprávy na aktuálně.cz Český svaz rychlobruslení …přemýšlím jak to zformulovat. Ono je to lehce zapeklité:

Poté, co místní starosta Jiří Otta po třech letech nezískal dlouho slibovaného investora, rozhodl se vzít celou věc do svých rukou Český svaz rychlobruslení. Ten od obce odkoupí akcie Velkosecké sportovní, která se o celý projekt dosud starala.

Zastupitelé obce Velký Osek o tom rozhodli na úterním jednání, tedy tři dny před komunálními volbami. Cena, za kterou svaz akciovou společnost koupí, je 17 milionů korun. Takový je totiž základní kapitál Velkosecké sportovní.

Podle něj bude svaz vlastnit pozemky, na kterých má hala stát, ale pro stavbu je potřeba najít investora. Konkrétní jméno ale na jednání nepadlo.

Položte si (a odpovězte) na několik otázek:

  • Jakou roli v přípravě haly hraje Český svaz rychlobruslení ?
  • Co je Velkeosecká sportovní, a.s. ?
  • Kde se vzalo těch 17 miliónu ? Jsou splatné při prodeji ? Je to záležitost investora ? Jakého investora ? Má je svaz ?
  • Prezentuje Český svaz rychlobruslení zájmy všech rychlobruslařů, nebo si  tvrdě jdou za podmínkami pro sebe (tzn. Sáblíková a spol ? I když podle některých zpráv  ani na tohle svaz není.
  • Bonusová otázka: k čemu vlastně Český svaz rychlobruslení je ?

"Je to riziková akce, realizace sice musí podle smlouvy začít do pěti let, ale není daný její konec," sdělil Aktuálně.cz člen zastupitelstva Pavel Drahovzal.

A teď popojedeme. Český svaz rychlobruslení. Ano, jak kolečkáři, tak ledaři. Představenstvo “od ledu”, klubů pět a půl, co jsem slyšel, tak skoro všichni od kolečkového rychlobruslení na svaz nadávají (dobře, výjimkou je Krupková, ale na tu nadává zhruba tolik lidí, co na svaz). A tahle parta je schopna zafinancovat stavbu za 17 mega ?

Zatím mě uklidňuje jen to, že mi asi stále něco pořád nedochází.

Sami si můžete odpověď i na otázku, co by se za 17 mega dalo udělat pro stále populárnější bruslení – pro více aktivně zapojených lidí než je těch pět a půl závodníka od ledu.

 

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen