Jakože moc jau

ale to až ke konci.

Napřed jsem se protáhl na Letné. Na slalomu byl D, kterého jsem tak rok neviděl – a jak přiznal, podobnou dobu nestál na bruslích. Trochu jsme pokecali, ale radši jsem se šel uklidit na lavičky.

Chtěl jsem napsat, že jsem měl radost z jednoho odjetého triku – ale teď si ani za zlaté prase nemohu vzpomenout, co to bylo. Tedy – vzhledem k bruslím jistě něco soulového. Ale fakt nevím. Radost z toho, že to tam tam (stále) napoprvé zůstala…

Pak přišlo první z řady nedobrých rozhodnutí. Street. Kostelní dolů (vzhledem ke stavu koleček a ložisek už ani netřeba brzdit) a přes Štvanici na Florenc. Metrem na Budějovickou a zvolna zpět. Stokrát jetá trasa, nic nového. Ehm.

Přes Nuselák a na I. P. Pavlova uhnout a sjet k Muzeu. A tam to přišlo. Ulice Bělěhradská/Římská. Napřed jdou koleje prostředkem silnice, pak silnice uhne a kole jdou rovně. A vždycky mezi nimi byl asfalt. Ne moc kvalitní, ale byl. Odhadem tak před měsícem jsem to jel naposledy. No a tentokrát tam byl štěrk. Prostě asfalt skončil a pokračoval štěrk. Malý, sypký, zkurvený štěrk. Po tmě skoro nerozeznatelný od asfaltu.

210420112126 210420112127 210420112125

Že je něco moc špatně jsem si všiml až ve vzduchu. Že bude hůř jsem si uvědomil krátce po dopadu (podle GPS rychlost kolem 27km/h). Zaryl jsem to tam nepěkným způsobem.

210420112130 210420112128 210420112129

Fotky až z domova – na ulici se mi to moc fotit nechtělo. Vypadám jak po zásahu brokovnicí.

A stručně řečeno – tohle překvapí a nasere.

Zbytek cesty už jsem dojel na autopilota.

A už mě to ani moc nebavilo.

Články na podobné téma

 

2 Comments

  1. Martin says:

    Tož velká omluva od dopraváků… Tenhle úsek se postavil provizorně někdy okolo roku 1980 a měl se nakonec pro tramvaje zrušit i s celou Vinohradskou. Koleje byly jen tak hozené v asfaltu a po letech provozu ho na krajích dost zvlnily. Což byla překážka pro nové nízkopodlažní tramvaje, které o ten asfalt dřely. Na celkovou rekonstrukci prachy nebyly, tak se asfalt dal pryč, aby se mohly koleje vyměnit a provizorně ukotvit. A protože to je vlastně taky provizorium, už se asfalt nevracel – navíc to pomohlo, že se tam na koklejích tramvajím nemotají auta, která pak zjistí, že nemají, kam jet dál. Tak alespoň vysvětlení…

  2. tik says:

    i moje chyba – stale zduraznuju “koukat se kam jedu a premyslet”. Neudelal jsem ani jedno ;)

Reagovat

Komentare musi byt schvaleny adminem. Proto se hned po odeslani neobjevi.

Pokud se neobjevi do 24 hodin, z nejvetsi pravdeposobnosti nebyl schvalen