TiK

V minulosti to bylo bez zábran, chápeš? Bylo to bez starostí a všechno bylo jako první jízda. Tam, kam jsi jel, tam nikdy nejel nikdo jinej

Hlavně …co ?

Na www.cyklojizdy.cz se objevilo prohlášení:

Velmi spolupracující Policie ČR může negativně reagovat na psy, in-lineisty a „matky na kolečkových bruslích s kočárky“.  Prosím zařiďte se v návaznosti na to dle vašeho nejlepšího vědomí a svědomí.

Takové … no… jak to přesně říct. Půjčím si nadpis jiného článku zde: Hlavně nikoho !. Co přesně v organizaci znamená “může negativně” ?

Takže žádné jasné vyjádření “tohle ano, tohle ne”. Jen takové to české mlženíčko a ono to nějak dopadne.

Zřejmě budu dinosaurus. Někdy mám pocit, že jsem první cyklojízdu (na bruslích, samozřejmě) jel v době, kdy současní organizátoři odložili pomocná kolečka u svého prvního kola.

03012011713001

Takže podle vědomí a svědomí jsem s tím srozumněn. Jakože jo.

Ale.

Ale.

Chci se zúčastnit něčeho co ani nevím jak přesně definovat ? Na protest je to moc uhlazené, na boj se systémem moc masové. A v neposlední řadě na kole skoro cítím nenávist řidičů, když je míjím po cyklostezkých, které prakticky nikdo nepouzžívá a které zklidňují dopravu a snižují propustnost silnic.

Přístup, který volí D-Fens je už ale moc. Zase to ale vypadá na zábavu a místo ploužení se v davu (a vyhábat se policii) zajet kamsi na Vyšehrad a kochat se, co tam kdo vymyslí.

Magistrála je čí? No naše!  Následně, ca od 17:45 pořádá občanské sdružení OSBID naučnou procházku v okolí magistrály. K té se samozřejmě rád připojím a kdo bude mít zájem, může se připojit také. To, že je naplánováno současně s velkou cyklojízdou a na čas, kdy se peloton dostane na Vyšehrad není náhoda.

A vůbec. Od nadšení k vystřízlivění.